Велес

Следете не

13,000FansLike
0FollowersFollow
29SubscribersSubscribe
Veles
overcast clouds
7.3 ° C
7.3 °
7.3 °
92 %
1.9kmh
100 %
Thu
7 °
Fri
11 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
13 °

Македонија

ЛЕБОТ, ЗЕЈТИНОТ И БРАШНОТО во продажба по набавни цени

Лебот, зејтинот и брашното тип 400 од денеска ќе се продаваат по набавна цена, додека за другите основни прехранбени...

ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА Вечерва ново поскапување...

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски бара од трговците да имаат разбирање во однос на намалувањето на...

ПРАТЕНИЦИТЕ СО НОВИ ТЕЛЕФОНИ ова ќе ги чини граѓаните...

Претседателот на Собранието на Макдонија, Талат Џафери, ќе ги поднови колегите пратеници со нови мобилни телефони, а македонските граѓани...

ПОСКАПУВААТ ЦИГАРИТЕ Трендот на раст на цените ги зафати...

Се очекува да поскапат цигарите на домашниот пазар најверојатно уште од почетокот на следниот месец. Според неофицијалните информации од тутунската индустрија, цената на цигарите...

СИТЕ ЌЕ ЈА ПРЕЛЕЖИМЕ КОРОНАТА Вирусот за шест месеци...

Коронавирусот е во паника, а за шест месеци ќе биде „питомо маче“, рече синоќа епидемиологот д-р Драган Даниловски во емисијата „Клик плус“. Тој вели...

ДОБРО УТРО: Од денес пластична кеса чини 15 денари

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од...

ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ПРОГЛАСИ КРИЗНА СОСТОЈБА – Недостатокот на...

Утрово околу 03.30 часот, пукнала цевка и во Блок 1, во РЕК Битола. Ова значи дека најголемиот енергетски капацитет РЕК Битола во моментот не...

МИЦКОСКИ ОБЈАВИ: Имаме ново парламентарно мнозинство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави дека имаат ново парламентарно мнозинство. „Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не...

МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦИСКИ ВОЗИЛА ДИЛААТ ДРОГА Фатени во Црна Гора

Десетици килограми дрога се откриени во возило од Секторот за борба со организиран криминал во МВР при обид да влезе на територија на Црна...

Свет

НОВ ВИД НА КОРОНАВИРУС МУ СЕ ЗАКАНУВА НА СВЕТОТ...

Нов вид на коронавирусот со зголемена отпорност на антитела е идентификуван во дом за стари лица во Кентаки, каде...

КОРОНА МУТАНТИ: Има 11 соеви, од кои пет се...

Од кога се појави корона вирусот мутираше повеќе пати, а моментно најголема опасност е делта сојот на вирусот кој...

Нов сој на коронавирусот, се шири побрзо преку воздухот

Нов сој на коронавирусот – мешавина од индискиот и британскиот – е откриена во Виетнам, изјави виетнамскиот министер за здравство Нгујен Тан Лонг. –...

Ваучер од 200 евра за секој турист кој ќе...

Со желба да ја оживее својата туристичка индустрија, Малта планира да им понуди на странските посетители и до 200 евра. Тоа, секако под услов,...

Шпанија отвори Центар за лекување на функционери од примање...

Карлос Албукерки е 75-годишник од Кордоба, кој се наоѓа во центар за рехабилитација и се лекува од корупција. Шпанецот е осуден на четири години...

Нова мутација пострашна од британската. П.1 варијантата од Бразил...

Брзото ширење на мутацијата на коранавирусот, која првпат беше откриена во Бразил, е главната причина за загриженост низ светот, јавува Би Би Си. Бразилскиот...

Балкан

Спорт

-Реклама-

Култура

Живот

Забава